گاهی خوب است که بتوان تیلز را بدون نیاز به هر بار راه‌اندازی دوبارهٔ رایانه اجرا کرد. این کار را می‌توان با ماشین‌های مجازی انجام داد.

با ماشین‌های مجازی می‌توان تیلز را درون یک سیستم‌عامل میزبان (لینوکس، ویندوز یا مک او‌اس ده) راه‌اندازی کرد. یک ماشین مجازی از یک رایانهٔ واقعی و سیستم‌عامل آن تقلید می‌کند و به آن مهمان گفته می‌شود که در پنجره‌ای در سیستم‌عامل میزبان قابل دسترسی است.

هنگام راه‌اندازی تیلز روی یک ماشین مجازی می‌توانید بیشتر ویژگی‌های تیلز را از سیستم‌عامل اصلی اجرا کنید و بدون نیاز به راه‌اندازی دوبارهٔ رایانه هر دو را به طور موازی پیش ببرید.

This is how Tails looks like when run in a virtual machine on Debian using GNOME Boxes:

We do not currently provide a solution for running a virtual machine inside a Tails host.

ملاحظات امنیتی

اجرای تیلز در یک ماشین مجازی نکات امنیتی بسیاری دارد. بسته به سیستم‌عامل میزبان و نیازهای امنیتی شما اجرای تیلز روی یک ماشین مجازی ممکن است کاری خطرناک باشد.

 • هم سیستم‌عامل میزبان و هم نرم‌افزار مجازی‌سازی می‌توانند کارهایی که در تیلز انجام می‌دهید را ببینند.

  اگر سیستم‌عامل میهمان یک نرم‌افزار کی‌لاگر یا بدافزار دیگری داشته باشد ممکن است باعث از بین رفتن ویژگی‌های امنیتی تیلز شود.

  تنها در صورتی از تیلز روی یک ماشین مجازی استفاده کنید که هم سیستم‌عامل میزبان و هم نرم‌افزار مجازی‌سازی قابل‌اعتماد باشند.

 • ردپاهای نشست تیلز شما ممکن است روی سخت‌دیسک داخلی باقی بماند. برای نمونه معمولاً سیستم‌عامل‌های میزبان از روش‌هایی استفاده می‌کنند که بخشی از حافظهٔ تصادفی را روی سخت‌دیسک کپی می‌کند.

  تنها در صورتی از تیلز روی یک ماشین مجازی استفاده کنید که به جا ماندن ردپایتان روی سخت‌دیسک برایتان مشکلی ایجاد نکند.

به همین دلیل است که تیلز هنگام راه‌اندازی شدن در یک ماشین مجازی به شما هشدار می‌دهد.

ماشین مجازی تیلز رفتار سیستم‌عامل میزبان را تغییر نمی‌دهد و ترافیک شبکهٔ میزبان ناشناس نمی‌شود. ویژگی جا زدن آدرس مک نیز هنگام راه‌اندازی تیلز از یک ماشین مجازی باعث عوض شدن آدرس مک رایانه نمی‌شود.

راه‌حل‌های مجازی‌سازی

برای اجرای تیلز در یک ماشین مجازی باید یک نرم‌افزار مجازی‌سازی روی سیستم‌عامل میزبان نصب کرده باشید. نرم‌افزارهای مجازی‌سازی مختلفی برای لینوکس، ویندوز و مک اواس ده وجود دارند.

این فهرست تنها شامل نرم‌افزارهای آزاد است چرا که که معتقدیم نرم‌افزارها برای قابل‌اعتماد بودند باید آزاد باشند. رجوع کنید به هشدار پیشین و نظر ما راجع به نرم‌افزار آزاد و مراقبت همگانی.

نرم‌افزارهای مالکیتی مانندVMWare نیز وجود دارند اما به عمد این‌جا گنجانده نشده‌اند.

 • ویرچوال‌باکس برای لینوکس، ویندوز و مک موجود است. نسخهٔ آزاد آن از دستگاه‌های یواس‌بی پشتیبانی نمی‌کند و به شما اجازهٔ استفاده از یک درایو مانا نمی‌دهد.

  سند مرتبط را ببینید

 • گنوم باکسز برای لینوکس موجود است. یک رابط کاربری ساده دارد اما به شما اجازهٔ استفاده از یک درایو مانا نمی‌دهد.

  سند مرتبط را ببینید

 • ویرت‌منجر برای لینوکس موجود است. رابط کاربری‌اش کمی پیچیده‌تر است و با یکی از این راه‌ها به شما اجازهٔ استفاده از یک درایو مانا می‌دهد:

  • Starting Tails from a USB stick.
  • ایجاد یک درایو ذخیرهٔ یواس‌بی مجازی که به شکل یک فایل روی سیستم‌عامل میزبان ذخیره شده باشد.

  سند مرتبط را ببینید.