تیلز از تور استفاده می‌کند چون تور بهترین شبکهٔ ناشناسی موجود است.

Anonymity enforcement

ما می‌خواهیم به طور پیش‌فرض سطح مناسبی از امنیت در اختیار کاربران خود بگذاریم. به همین خاطر یکی از مبانی بنیادین تیلز این است که تمام ترافیک خروجی آن از شبکه‌های ناشناسی مانند تور عبور کند.

تور در طول سالیان تبدیل به شبکه‌ای بزرگ با ظرفیت‌هایی بسیار و سرعت بالا شده است.

شبکه‌های خصوصی مجازی (وی‌پی‌ان‌ها) ممکن است بسیار سریع‌تر از تور باشند، اما آن‌ها شبکه‌های ناشناسی نیستند، چون ارائه‌دهندهٔ وی‌پی‌ان می‌تواند بفهمد هم از کجا و هم به کجا متصل شده‌اید و ناشناس بودن شما را به مخاطره بیندازد. تور امکان فهمیدن مبداء و مقصد هر اتصالی را برای یک نقطهٔ خاص در شبکه غیرممکن ساخته و از این طریق به ناشناس ماندن شما کمک می‌کند.

هنگام استفاده از یک وی‌پی‌ان، یک مهاجم می‌تواند با نظارت بر اتصال‌های ورودی و خروجی چند سرور وی‌پی‌ان ناشناس بودن شما را به مخاطره بیندازد. اما از آن سو شبکهٔ تور توسط ۵هزار رله در سرتاسر دنیا توسط داوطلبان کار می‌کند.

User base

تور بزرگ‌ترین شبکهٔ ناشناسی کاربرمحور است. در سال ۲۰۱۳ روزانه بیش از ۷میلیون کاربر به تور متصل می‌شدند. برخورداری از چنین مخاطبان زیادی نشان‌دهندهٔ بلوغ، ثبات و کاربردی بودن این شبکه است.

خبرنگاران، نهادهای قضایی، دولت‌ها، فعالان حقوق بشر، رهبران تجاری، ارتش‌ها، قربانیان تعرض و شهروندان عادی که نگران حریم خصوصی هستند از تور استفاده می‌کنند. این تنوع باعث قوی‌تر شدن ناشناسی همه می‌شود، چرا که شناسایی یا هدف قرار دادن یک گروه خاص از کاربران تور را مشکل می‌کند.

سپاس و قدردانی فنی

تور با نهادهای تحقیقاتی برتر همکاری کرده و موضوع تحقیقات دانشگاهی گسترده‌ای بوده است. این شبکهٔ ناشناسی بیشترین بررسی و مطالعه را به خود دیده است.

تور جوایز بسیاری از سوی نهادهایی مانند بنیاد مرزهای الکترونیک و بنیاد نرم‌افزار آزاد دریافت کرده است.

گوشه‌ای از یک سند فوق‌محرمانهٔ آژانس امنیت ملی آمریکا آمده که تور «[شاه قلمروی امنیت با میزان ناشناسی بالا] (http://www.theguardian.com/world/interactive/2013/oct/04/tor-high-secure-internet-anonymity)» است و «در حال حاضر حریفی برایش یافت نمی‌شود.».

Relationship between Tor and Tails

  • نرم‌افزار تور توسط پروژهٔ تور ایجاد شده‌است.
  • شبکهٔ تور توسط جمعی بین‌المللی از داوطلبان کار می کند.
  • تیلز پروژه‌ای جداگانه است که توسط افراد دیگری ایجاد شده.

تیلز یک سیستم‌عامل کامل است که از تور به عنوان ابزار پیش‌فرض اتصال خود به اینترنت استفاده می‌کند. پروژهٔ تور استفاده از تیلز را برای مواردی که تحت پوشش پروژه‌های خودش نیستند توصیه می‌کند (برای نمونه مرورگر تور).

اما افراد بسیاری از تور بدون تیلز و افراد بسیاری نیز از تیلز برای کارهای دیگری به جز اتصال به اینترنت از طریق تور استفاده می‌کنند، برای نمونه برای کار کردن آفلاین روی اسناد مهم.

About I2P

I2P is another anonymity network and alternative to Tor. Tails used to include I2P until 2017. We removed I2P in Tails 2.12 because it was too costly to maintain.

We have no plans to add I2P back in Tails because I2P hasn't yet become popular and usable enough to matter to our target audience.