تیلز رایگان عرضه می‌شود چون ما عمیقاً اعتقاد داریم نرم‌افزار آزاد به خاطر طراحی‌اش امن‌تر است. همین‌طور چون فکر می‌کنیم هیچ‌کس نباید برای امن بودن هنگام استفاده از رایانه پولی پرداخت کند. متأسفانه بدون پول برای توسعهٔ آن زنده نمی‌ماند و نگهداری زیرساخت‌هایمان هزینه‌بر است.

ما برای به‌روز نگاه داشتن و همیشه بهتر کردن تیلز تنها به کمک‌های مالی افراد و حمایت سازمان‌ها متکی هستیم. به همین خاطر است که به کمک شما نیاز داریم!

If you find Tails useful, please consider donating money or contributing some of your time and skills to the project. Donations to Tails are tax-deductible both in the US and in Europe.

In October 2014, Tails was being used by more than 11 500 people daily. The profile of Tor and Tails users is very diverse. This diversity increases the anonymity provided by those tools for everyone by making it harder to target and to identify a specific type of user. From the various contacts that we have with organizations working on the ground, we know that Tails has been used by:

 • خبرنگارانی که می‌خواهند قصد محافظت از خود یا منابعشان را دارند.

  • گزارشگران بدون مرز یک سازمان مدافع آزادی اطلاعات و آزادی نشر و نیز مشاور سازمان ملل است. این سازمان استفاده از تیلز را برای مبارزه با سانسور و محافظت از منابع خود توصیه می‌کند. این سازمان از تیلز در آموزش‌های خود در سطح جهان استفاده می‌کند.

  • بنا به گفتهٔ لورا پویتراس، گلن گرینوالد و بارتون گلمان تیلز ابزاری حیاتی برای کار روی اسناد اسنودن و گزارش در مورد جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا بوده است. میکاه لی اخیراً مقاله‌ای برای Intercept جزییات بسیاری در مورد نحوهٔ کمک تیلز به آغاز همکاری آن‌ها ارائه کرده است.

  • Fahad Desmukh یک خبرنگار مستقر در پاکستان که برای Bytes for All نیز کار می‌کند همیشه یک درایو یو‌اس‌بی همراه خود دارد. او می‌گوید: «می‌توانم هر وقت لازم شد از آن استفاده کنم و همیشه موقع سفر هم همراهم است. پاکستان امن‌ترین کشور دنیا برای روزنامه‌نگاران نیست. پس باید از تیم تیلز برای این ابزار عالی تشکر کنم.»

  • Jean-Marc Manach یک خبرنگار مستقر در فرانسه و متخصص حریم خصوصی آنلاین است. او می‌گوید «خبرنگاران جنگ باید کلاه‌خود و جلیقه ضدگلوله داشته باشند و ماشین‌های ضدگلوله اجاره کنند؛ خبرنگارانی که از اینترنت برای تحقیقات خود استفاده می‌کنند خیلی خوش‌شانس‌تر هستند: آن‌ها برای امن‌تر بودن از خبرنگاران جنگ تنها باید تیلز را دانلود کنند، آن را روی یک سی‌دی بریزند و مقدمات امنیت اطلاعات و ارتباطات را یاد بگیرند و همه این‌ها نیز رایگان است!»

 • مدافعان حقوق بشر در محیط‌های سرکوب‌گر.

  • تیلز در ترکیب با مارتوس، یک سیستم اطلاعاتی برای گزارش نقض حقوق بشر به تبتی‌های در تبعید در محافظت از خود در برابر حملات هدف‌دار بدافزارها کمک می‌کند.
 • مدافعان دموکراسی در مواجه با دیکتاتوری‌ها.

 • شهروندان مواجه با مسائل اضطراری ملی.

  در سال‌های گذشته دریافته‌ایم هنگامی که کشورها دچار مسائل اضطراری ملی می‌شوند میزان استفاده از تیلز و تور بالا می‌رود. حتی اگر تیلز نشان‌گر میزان محدودی از استفادهٔ جهانی از تور باشد، به هر حال از سوی پروژهٔ تور به عنوان امن‌ترین پلتفرم برای محافظت از شما در برابر هماوردهای قوی‌تان معرفی می‌شود.

  • اسلیم آمامو، وبلاگ‌نویس تونسی و وزیر سابق ورزش و جوانان این کشور در آغاز یک انقلاب با فناوری می‌گوید که تور «برای کسب اطلاعات و به اشتراک‌گذاری آن» در انقلاب ۲۰۱۱ تونس حیاتی بود، چرا که صفحات شبکه‌های اجتماعی در مورد اعتراض‌ها «به طور سیستماتیک سانسور می‌شدند و بدون ابزارهای ضدفیلتر نمی‌شد به آن‌ها دسترسی پیدا کرد».

  • بین ۲۵ ژانویه یعنی روز آغاز انقلاب ۲۰۱۱ مصر و ۲۷ ژانویه ۲۰۱۱ تعداد کاربران تور در مصر اقلاً چهار برابر شده بود. در روز ۲۷ ژانویه دولت مصر تصمیم گرفت اینترنت کل کشور را قطع کند.

  • بین روزهای ۱۹ و ۳۱ مارس، تعداد کاربران تور در ترکیه در واکنش مستقیم به سانسور بیش از پیش اینترنت در این کشور ۳برابر شد: در روز ۲۰ مارس ۲۰۱۴ دسترسی به توییتر و در روز ۲۷ مارس دسترسی به یوتیوب در ترکیه مسدود شد.

 • نجات‌یافتگان خشونت خانگی برای فرار از آزاردهندگان خود.

  • پروژهٔ تور با سازمان‌هایی که علیه خشونت خانگی کار می‌کنند از جمله NNEDV، Transition House و Emerge برای کمک به نجات‌یافتگان در فرار از مراقبت دیجیتال آزاردهندگان خود و گزارش وضعیتشان همکاری می‌کند. با دیجیتال شدن خشونت خانگی ابزارهای ضدسانسوری مثل تور و تیلز یکی از بهترین راه‌حل‌ها محسوب می‌شوند.

اگر شما داستان‌های جالب دیگری در مورد کاربران تیلز می‌دانیدد لطفاً آن‌ها را با قسمت کنید!